Kiedy iść do ginekologa

Kiedy ostatni raz miałaś przeprowadzane badanie ginekologiczne? Nie pamiętasz? Wcale nie chodzisz do ginekologa bo nie czujesz takiej potrzeby, a wizytę taką traktujesz jako zło konieczne? Dwukrotnie częściej Polki chodzą do stomatologa, niż do ginekologa – te dane statystyczne są wręcz straszne. W naszym kraju umieralność na raka szyjki macicy jest aż o 70% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Przerażające? To wszystko przez to, że kobiety zaniedbują tak proste a ważne badanie u specjalisty.

Jeśli z jakichś powodów Twój ginekolog Ci nie odpowiada, jeżeli przeprowadziłaś się do innego miasta i nie wiesz gdzie szukać porządnego ginekologa – poszukaj go w sieci, bez wychodzenia z domu. Wpisując w wyszukiwarkę chociażby takie hasło jak: ginekolog Nowy Sącz – znajdziesz adresy ginekologów z tego miasta i co najważniejsze – przeczytasz opinie na jego temat od pacjentek. Na pewno wybierzesz odpowiedniego lekarza dla siebie! Nie odkładaj więcej wizyty! Nie szukaj łatwych wymówek!

W przypadku wielu chorób, a już zwłaszcza nowotworów liczy się CZAS. Im szybciej zdiagnozuje się problem, tym łatwiej “pójdzie” leczenie i tym szybciej nastąpi powrót do pełnej sprawności. Ta zasada również dotyczy… intymnej strefy każdej kobiety.

Objawy raka szyjki macicy (mogą występować wraz z rozwojem choroby, nie występują wszystkie na raz).

-ból w podbrzuszu

-obfite upławy

-bóle podczas stosunku

-dłuższe i bardziej obfite krwawienia podczas miesiączki

-krwawienie między regularnymi krwawieniami miesięcznymi

-nietypowe krwawienia z pochwy

-krwawienie po stosunku bądź badaniu ginekologicznym

-krwawienie po menopauzie

Rak szyjki macicy we wczesnym stadium nie daje żadnych objawów, żadnego bólu – dlatego tak bardzo liczy się badanie ginekologiczne – przynajmniej raz do roku – by na wszelki wypadek, mieć szansę na całkowite wyleczenie. Nie odkładaj więc wizyty u ginekologa, a kiedy tylko coś Cię zaniepokoi – tym bardziej, udaj się do specjalisty jak najszybciej. Nie denerwuj się, nie stresuj – nie taki diabeł straszny jak go malują! Umów się na wizytę w gabinecie ginekologicznym.

Post Author: admin