Uzależnienia można pokonać!

Nadchodzi lato, piękna pogoda, piwko pod chmurką to wspaniała sprawa… Jednak nie dla tych, którzy zapominają, że następnego dnia mają udać się do pracy. Pojawia się problem. Praca odchodzi w odstawkę a na pierwszym planie staje alkohol.

Jakie są objawy alkoholizmu?

-Głód alkoholowy (pragnienie spożycia choć małej ilości alkoholu, a wręcz przymus).

-Klinowanie (kiedy następnego dnia ma się ochotę na kolejną “dawkę” by “poczuć się lepiej” – ktoś kto nie ma problemu z alkoholem, a przesadzi z jego ilością, następnego dnia ani nie chce myśleć o alkoholu, a co dopiero go wypić).

-Brak kontroli przy sięganiu po alkohol…

-Opór przy próbie powstrzymania się od wypicia chociaż jednego piwa czy kieliszka.

-Sukcesywne rzucanie hobby i różnych zainteresowań, pogorszenie się relacji ze znajomymi, sporty, które zawsze sprawiały radość, teraz ustępują miejsca dla piwka czy kieliszka.

-Picie pomimo szkód, które już alkohol wyrządził (choroby różnego typu, nadciśnienie, urazy, konflikty rodzinne, straty finansowe, społeczne albo co częściej spotykane – te zawodowe, aż w końcu może nastąpić utrata pracy).

Ktoś kto twierdzi, że piwko wypite wieczorkiem co kilka dni to nie problem. Niestety – myli się. Nie trzeba pić codziennie, żeby uzależnienie zawładnęło zarówno umysł jak i ciało.

Osobę uzależnioną można też poznać po tym, że wpada w tzw. ciągi alkoholowe (czyli pije kilka dni pod rząd, regularnie…)

Kiedy pojawia się problem – sam go w sobie odnalazłeś, albo widzisz go u bliskiej Ci osoby. Działaj. Tylko szybka diagnoza i podjęcie terapii sprawią, że będzie można szybciej a i łatwiej wyjść z uzależnienia.

Odwiedź stronę internetową – https://osrodek-terapii.com/ – “Słoneczna” to renomowany Ośrodek Terapii Uzależnień. Znajdziecie tu tylko wyspecjalizowanych terapeutów i psychologów. Możecie przyjąć się do środka “na próbę”, by sprawdzić, czy spełniają wszystkie Wasze wymagania i oczekiwania. Na stronie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje – jakie są warunki przyjęcia, jak przebiega terapia i jakie uzależnienia poza alkoholizmem leczy się w ośrodku.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *